Sağlık profesyonellerine
özel giriş
HAKKIMIZDA

Temelleri 1888 yılında atılan, o günden bu yana çalışma alanlarını geliştirerek sürekli büyüyen Helvacızade, bugün bitkisel yağ üretimi alanında dünyanın önde gelen üreticileri arasında yer almaktadır. 1997 yılından itibaren Türkiye’nin en büyük 500 kurumu arasında yer alan Helvacızade, Zade® markası ile yemeklik bitkisel sıvı yağ sektöründe, Zade Vital® markası ile sağlık sektöründe faaliyet göstermektedir. Grubun üçüncü temel iş kolu distribitörlük ürünleri alanındadır.

128 yıl önce helva, lokum ve reçel üretimi ile faaliyetlerine başlayan Helvacızade, çalışmalarına gıda toptancılığı ile devam etmiş ve 1989 yılında temelleri atılarak, 1991 yılında faaliyete geçen bitkisel yağ rafinasyon tesisleri ile sanayiye giriş yapmıştır. Zade® markası ile çeyrek asırdır tüm dünyaya yemeklik bitkisel sıvı yağ üreten Helvacızade, 5 kıtada 60’tan fazla ülkeye ulaşmaktadır.

Üniversite – sanayi işbirliklerinde lider kurum Helvacızade, 9 yıllık AR-GE çalışması sonucu, 2012 yılında Zade Vital® Doğal Besin Destekleri Serisi ile sağlık sektörüne adım atmıştır. Toplumun duyarlı olduğu bitkisel yağlar konusunda topraklarımızın zenginliğini değendiren Helvacızade, Türkiye’nin ilk besin destekleri markası Zade Vital®’i ülkemize kazandırmıştır. Toplum sağlığına katkı sağlayacak yeni ürünler geliştirme amacıyla Ar-Ge çalışmalarına odaklanan Helvacızade, Zade®&Zade Vital® İbn-i Sina AR&GE Merkezi ve Doğal Ürünler Araştırma Uygulama Merkezi (DÜAMER) ile yenilikçi sağlık çözümleri geliştirmeyi hedeflemektedir. 2015 yılında faaliyete geçen, GMP standartlarında (Good Manufacturing Practices / İyi Üretim Uygulamaları) farmasötik üretim yapılabilen Zade Vital® Ar-Ge ve Üretim Tesisleri 40 milyon Euro’luk bir yatırımla gerçekleştirilmiş ve Avrupa’nın en büyük yumuşak kapsül üretim tesisi unvanına sahip bulunmaktadır.

Helvacızade Grubu’nun 128 yıldır değişmeyen tek hedefi "daha sağlıklı nesillere katkıda bulunmak"tır. Helvacızade çalışmaları başlatılmış olan "biyoteknoloji" yatırımı ile, hayatımıza değer ve geleceğimize fark katmayı hedeflemektedir.

ZADE VITAL® DOĞAL BESİN DESTEK SERİSİ

Ege Üniversitesi İlaç Geliştirme ve Farmakokinetik Araştırma Uygulama Merkezi ARGEFAR ile işbirliği içinde Türkiye’nin ilk besin destekleri markası olarak geliştirilen Zade Vital® 2012 yılında, doktor ve eczacı danışmanlığında sunulmak üzere, sadece eczanelerde toplum hizmetine sunulmuştur.

Zade Vital® Doğal Besin Destekleri temel olarak sağlıklı yaşam ürünleridir. Hastalıkları önlemeye destek olmak üzere, kalp sağlığı, cilt sağlığı ve saç sağlığı gibi farklı ihtiyaçlara yönelik çeşitleri olan geniş bir yelpazede sunulmaktadır. Zade Vital® deneme üretimleri 2009 yılında gerçekleştirilmiş ve 2 yıl boyunca sürecek stabilite analizleri başlatılarak ürünlerin kalitesi Ege Üniversitesi ARGEFAR tarafından test edilmiştir.

Zade Vital®, %100 Soğuk Pres bitkisel yağ besin destekleri serisidir. Aralarında “aspir, ceviz, çörek otu, kabak çekirdeği, keten tohumu, nar çekirdeği, rüşeym, üzüm çekirdeği, ısırgan, susam, incir çekirdeği, haşhaş, defne tohumu, kenevir” gibi etkinlikleri bilimsel açıdan kanıtlanmış, Türkiye’nin değerli tohum, bitki ve meyvelerinin yağları bulunmaktadır. Toplumumuzun farklı kesim ve

farklı yaş gruplarının ihtiyaçları dikkate alınarak titizlikle geliştirilen ürün yelpazesinde sıvı formların yanı sıra -yine bir ilk olarak- GMP (Good Manufacturing Practices – İyi Üretim Uygulamaları) normlarında üretilen %100 doğal yumuşak kapsüller de yer almaktadır. Zade Vital® ürünleri ister sıvı formda harici ve dahili olarak kullanılabilmekte, istenirse de yumuşak jelatin kapsül olarak günün her saati alınabilmektedir.

Zade Vital® Serisi Türkiye’de ve dünyada eczanelerde sunulan en zengin soğuk
pres bitkisel besin destekleri olma özelliğini taşımaktadır.
Zade Vital® Soğuk Pres Bitkisel Besin Destekleri Serisi 40 çeşitten, Zade Vital® Organik Soğuk Pres Serisi 5 çeşitten, Zade Vital® Rafine Serisi ise 4 çeşitten oluşmaktadır. Her bir ürün farklı kullanımlara yönelik olarak 7 ayrı formda sunulmakta ve toplam 255 form bulunmaktadır.

Zade Vital® Serisi her geçen gün eklenen yeni ürün grupları ve segmentleri ile gelişmeye, "7’den 70’e sağlıklı bir yaşam için bilimsel bir destek" sunmaya devam etmektedir. 2013 yılında Zade Vital® Premium Omega 3 Balık Yağı Serisi eczanelerde sunulmaya başlanmıştır. Ege Üniversitesi ARGEFAR ile

işbirliği içinde bu alanda dünyanın önemli literatür ve kılavuzlarının taranarak geliştirildiği seride farklı yaş grupları için doğru Omega 3 balık yağı desteğinin sağlanması hedeflenmiştir. Beş segmentte geliştirilen ürün grubunda Türkiye’de ilk kez “hamileler” ve “emziren anneler”e özel olarak geliştirilen balık yağı ürünleri de yer almaktadır. 2015 yılında "Zade Vital® Cosmeceuticals Patlatılabilen Yumuşak Kapsül Serisi" de eklenmiştir.

Zade Vital® Soğuk Pres Bitkisel Besin Destekleri ile ilgili daha detaylı bilgi için www.zadevital.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Zade Vital® ürünleri ilaç değildir, besin desteğidir. Tedavi amaçlı kullanılmaz. Sadece eczanelerde satılır. Detaylı bilgi için firmamıza başvurunuz.Sağlık profesyonellerine yöneliktir.
Diversffect